XVI Wojewódzki Festiwal Pieśni „Bóg się rodzi”

Niezmiernie miło nam poinformować, iż zdobyliśmy kolejne trofeum, a jest nim Grand Prix XVI Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni „Bóg się rodzi”.

Wydarzenie jest organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Żorach i współorganizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach.
Regulamin Festiwalu przewiduje udział zarówno dzieci, jak i osób dorosłych, a co za tym idzie stara, słowiańska tradycja kolędowania jest zachowana w swym  wielopokoleniowym charakterze. W wydarzeniu biorą udział soliści, zespoły wokalne, wokalno – instrumentalne oraz chóry. Do organizatorów napłynęły zgłoszenia z trzydziestu miast z całego województwa; chęć udziału zadeklarowało 116 zespołów oraz 40 solistów.


Artykuł ze strony: http://ekultura.zory.pl/ napisany przez Irenę Przeliorz

Zespół wokalny AF Music p. dyr. Andrzeja Marcińca zdobył nagrodę Grand Prix Prezydenta Miasta Żory w XVI Wojewódzkim Festiwalu Pieśni „Bóg się rodzi”.

Grupa wykonała dwa utwory: kolędę „Gdy się Chrystus rodzi” w opracowaniu A. Marcińca oraz współczesną pastorałkę „Niemowlątko na słomie”. Dzięki przygotowaniu i fenomenalnemu wykonaniu zespół działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach zdobył 73,5 punktów w ocenach jury, co dało najlepszy wynik pośród uczestniczących w Festiwalu 92 zespołów i solistach.

Gratulujemy!

One comment on “XVI Wojewódzki Festiwal Pieśni „Bóg się rodzi”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Uzupełnij działanie matematyczne * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.